Albánie (foto)

FOTOGALERIETřímilionová Albánie se rozkládá na necelých 29 tisících kilometrů čtverečních. Mezi její sousedy patří Černá Hora, Kosovo, Makedonie a Řecko. A co že vlastně tato zajímavá a dosud turisticky poměrně neprozkoumaná země nabízí?

Tak co třeba hlavní město Tirana? V jeho okolí je přímo nádherná příroda, a pokud byste rádi porozuměli albánské mentalitě, kterou měl ve velké oblibě třeba svobodomyslný básník Byron, navštivte v tomto půlmilionovém městě i Národní muzeum. Zajímavá může být třeba i prohlídka Edhem Beyovy mešity, která byla postavena v 17. století. Albánie nerovná se jen rozvaliny, obrovská chudoba a prach!

A co dalšího Albánie nabízí? Zkuste navštívit třeba Dráč, který byl až do roku 1920 hlavním městem země. Najdete tu palác krále Zoga – a kromě jiného, Dráč je nádherné přímořské letovisko se špičkovými možnostmi rekreace. V Albánii, konkrétně v okresu Krujë, najdete i odkaz na největšího národního hrdinu Skanderbega, jenž úspěšně bojoval i s Turky.

Fotografie v této fotogalerii jsou dílem Libuše a Jiřího Peštukových, kteří jsou autory cestopisu „Albánie – zemí orlů, hor a bunkrů„, který si můžete přečíst na stránkách našeho webu Desperado.cz.Autor - Jaroslav Hruška

Zveřejněno - 01.01.2014 00:00

Nejnovější články do Vaší schránky:
REKLAMA:
REKLAMA:

Reklama

(c) 2005-2017, Desperado.cz | Provozuje - Jaroslav Hruška & Štefan Mazáň