Botswana

FOTOGALERIE

Botswana
Botswana


Botswana, která se rozkládá na 600 tisících čtverečních kilometrech, má „jen“ zhruba půldruhého milionu obyvatel. Sousedy Botswany jsou Jihoafrická republika, Namibie, Zambie a Zimbabwe. Třetí největší africká ekonomika, krásná příroda a všudypřítomný odkaz britských dobyvatelů. To je Botswana, seznamte se!

I když jsou bohužel hned čtyři pětiny této jihoafrické země pokryty pouští Kalahari, je zde mnoho co k vidění. Tak třeba Národní park Chobe, který je na severu Botswany, je přímo přeplněn sloními obyvateli. Travnaté pláně, spoustu řek a malých jezírek a možnost takzvaného „lodního safari“. Co více dodat, příroda a Botswana, to je prostě neodolatelné spojení.

Turisté rádi navštěvují i Národní park Khutse, kde najdete nejen antilopy, pštrosy nebo pakoně, ale i proslulé hyeny skvrnité, gepardy a tmavohřívé lvy. A tím výčet zdaleka nekončí, jsou zde i gepardi, plameňáci a další zvířata, stačí už jen uctivý odstup a dalekohled do ruky!

Tyto snímky pořídil Štěpán Javorčák na své cestě kolem světa. Na stránkách Desperado.cz najdete jeho rozsáhlý cestopis „Štěpa ze světa„.Autor - Marek Kos

Zveřejněno 1.1.2014

REKLAMA:
REKLAMA:

Kontakty     Reklama

© 2005-2018, Desperado.cz | Provozuje - Jaroslav Hruška