Chrámový komplex Angkor v Kambodži (foto)

KAMBODŽAJedním z vůbec nejznámějších míst světa je bezesporu bývalé hlavní město Khmerské říše Angkor, který je několikanásobně větší než například Tikal v Guatemale. Na rozsáhlém prostoru najdete více než tisícovku různých staveb, které připomínají někdejší slavnou historii.

Město bylo houfně opouštěno již v 15. století, ale majestátní chrám Angkor Wat žije dál. Ten byl za asistence čtvrt milionu dělníků postaven ve dvanáctém století – a je stále poměrně zachovalý. Většina památek komplexu Angkor byla pohlcena džunglí a postupně byla zpřístupněna v posledních dvaceti letech. Nejenom džungle byl problém při zpřístupňování chrámového komplexu Angkor. Děsivá vláda Rudých Khmérů se podepsala i zde a bylo nutné tuto oblast důkladně odminovat. Kambodža není častým cílem turistů a doprava je zde únavná a časově náročná. Proto většina turistů přilétá z Thajska na letiště v Siem Reap okud je to do Angkoru kousek. Vstupné můžete koupit na jeden či více dnů. Záleží jak budete chtít Angkor důkladně prozkoumávat, každopádně si nenechte ujít západ a východ slunce.

Angkoru najdete i chrám Ta Phrom, který si „zahrál“ ve filmu Tomb Raider a na rozdíl od Angkor Watu jej okolní džungle dokonale pohltila. A vypadá to opravdu zajímavě, navíc v širokém okolí najdete sakrálních staveb mnohem více…Autor - Marek Kos

Zveřejněno - 11.03.2013 12:50

Nejnovější články do Vaší schránky:
REKLAMA:
REKLAMA:

Reklama

(c) 2005-2017, Desperado.cz | Provozuje - Jaroslav Hruška & Štefan Mazáň